10/29/2016

Recenzja książki: "Sny Morfeusza", K.N. Haner.

Hej Kochani!

Dawno nie było recenzji książki, a od czasu, gdy ostatnia się pojawiła na blogu, zdążyłam przeczytać już dwie powieści. Zatem nie przedłużając, zapraszam Was na recenzję książki polskiej autorki, tworzącej pod pseudonimem K.N. Haner. Pozycja literacka, o której mowa to "Sny Morfeusza".


Tytuł: Sny Morfeusza
Autor: K.N.Haner
Ilość stron: 416

Bohaterka książki- 25-letnia Cassandra Givens przybywa do Miami po nowe, lepsze życie. Ubiega się o posadę w firmie architektonicznej- ma ukończone studia w tym kierunku, więc z nadzieją stawia się na rozmowę kwalifikacyjną. Jednakże powiedzieć, że spotkanie z potencjalnym szefem poszło niepomyślnie- to nic nie powiedzieć. Dziewczyna poczuła się upokorzona przez Adama McKeya, który wywarł na niej bardzo złe wrażenie. Tego samego wieczoru Cass, splotem różnych burzliwych wydarzeń, trafia do specyficznego erotycznego klubu. Tam zostaje zauważona przez tajemniczego człowieka w masce, który przedstawia jej się jako Morfeusz. Szybko okaże się, że ma on bardzo wiele wspólnego z Adamem McKeyem. Zarówno wydarzenia mające miejsce w ciągu dnia, jak i te z nocy, zmienią diametralnie życie głównej bohaterki.

Osoba Cassandry jest dla mnie postacią dziecinną, nijaką. Wydaje jej się, że jest wyszczekaną cwaniarą, a gdy przychodzi co do czego- jest dającą się poniżać uległą dziewczynką, bez własnego zdania. Nie potrafi się określić. Oceniam ją, jako niedojrzałą kobietkę, która nie wie czego chce. Chyba nieprzypadkowo Morfeusz nazywa ją "Dziecinką".
Adam- Morfeusz to "człowiek zagadka". Zastanawiałam się, czy czasem nie ma on rozdwojenia jaźni, czy innej choroby psychicznej, bo takie zachowanie, jakie obserwujemy u tego bohatera, do normalnych nie należy. Bywa on bowiem niekiedy bardzo opiekuńczy, szarmancki- rzekłabym: ideał faceta. Z kolei wiele sytuacji kreuje go jako chama oraz ... potwora. Niemniej McKey jest barwną, intrygującą postacią, której zagadkowe "nocne interesy" stanowią ciekawy wątek powieści.
Moją ulubioną postacią tej książki jest Tommy- młody chłopak chory na białaczkę. Jest on niezwykle ciepłą osobą, otwartą i radosną, mimo choroby. Wplecenie wątku tego bohatera było dobrym posunięciem, gdyż w relacjach z nim, Cassandra nawet daje się lubić i poznać ją można, jako normalną dziewczynę.
Książka ta jest powieścią erotyczną, zapewne w dużej mierze inspirowana Grey-em (a może tylko ja dostrzegam związek wszystkich historii erotycznych o dominującym nad kobietą facecie, właśnie z tą słynną trylogią?). Miałam już do czynienia z książkami o podobnej treści i z reguły były to pikantne, acz przyjemne opowieści. W przypadku powieści K.N. Haner jestem nieco zniesmaczona. Spodziewałam się, że będzie sporo scen erotycznych, ale no nie w takiej ilości i nie o takiej treści. Seksu w tej książce jest bardzo dużo, ale nie ma on nic wspólnego z miłością. Opisy scen intymnych są ostre i wulgarne. Miłość fizyczna raczej nie powinna negatywnie szokować, a tu niestety takie miałam wrażenia. Zdaję sobie sprawę, że powieść erotyczna prezentuje określone treści, ale można przekazać je w sposób, który nie budzi negatywnych emocji.
Pomijając mnogość i wulgarność scen intymnych, książka ma ciekawą fabułę. Bardzo intrygujące jest zachowanie Adama McKeya, ale też z sympatii do Tommy-ego z ciekawością śledziłam losy tego młodzieńca. Są też sceny, przy których śmiałam się w głos. Autorka ma lekkie pióro i książkę czytałoby się na prawdę lekko i przyjemnie, gdyby nie kipiący z niej erotyzm.
Z zakończenia książki łatwo wywnioskować, że powieść ma kolejną część. Choć treść książki nie zachwyciła mnie specjalnie- przede wszystkim z powodu przesycenia seksem, to jednak chętnie przeczytam kontynuację tej powieści. Dlaczego? Bo jestem strasznie ciekawa w jakie to szemrane interesy uwikłany jest Adam, czy Cssandra wreszcie się ogarnie- mówiąc kolokwialnie, czy może McKey zmieni swoje postępowanie. Nie obojętny jest mi też wątek Tommy'ego. 

Cena: 39.90 zł
Dostępność: Sensus

 UWAGA! Do 30-tego października w księgarni internetowej Sensus.pl obowiązuje promocja DWIE książki w cenie JEDNEJ! Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

6 komentarzy:

 1. do tej pory czytałam tylko soft powieści erotyczne, ładne i romantyczne. to byłaby odmiana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie by mi się nie spodobała, ale właśnie chętnie bym po nią sięgnęła aby to sprawdzić. Ach ta ciekawość :D
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie czuję się przekonana do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za komentarz :) Zostawienie go zachęca mnie do dalszej pracy oraz odwiedzenia Twojego bloga.