9/07/2016

Recenzja książki: "Slow Burn. Kropla drąży skałę" K. Bromberg

Hej Kochani!

Troszkę mnie nie było- dla mnie tydzień bez bloga to wręcz dużo! ale już wracam. Miałam trochę zawirowań w życiu prywatnym, ale bardzo pozytywnych, które pochłonęły trochę mojego czasu. A dziś przybywam z recenzją książki, bo dawno tego typu wpis się nie pojawił, a ja czytam niemalże codziennie, więc muszę troszkę nadgonić z publikacją opinii o przeczytanych książkach. 

Tytuł: Slow Burn. Kropla drąży skałę.
Autor: K.Bromberg
Ilość stron: 400

Główni bohaterowie książki to Haddie Montgomery "City" oraz Bekcett Daniels "Country", których to poznajemy tuż po weselu ich przyjaciół, gdzie oboje byli świadkami. Ich losy nie są splecione, owszem znali się już wcześniej, ale nic ich nie łączyło. Aż do nocy, po weselu. Miał to być romans na jedną noc. Haddie w ten sposób próbowała zatracić się po śmierci siostry. Ale z czasem między bohaterami zaczęło rodzić się coś więcej. Had nie dopuszczała do siebie myśli, że może kochać Danielsa, wypierała z siebie to uczucie, gdyż uważała, że powód, który nią kieruje, daje jej na to przyzwolenie. Becks natomiast uparcie dążył, by z dziewczyną łączył go nie tylko seks. W pewnym momencie w Had coś drgnęło, postanowiła dać szansę rodzącej się miłości. Ale wtedy w jej życiu wydarzyła się kolejna tragedia, która sprawiła, że Haddie całkowicie zerwała kontakty z Country'm. Dzięki pomocy przyjaciół Bekcett poznaje prawdziwą przyczynę ostatnich zachowań City i udaje mu się dotrzeć do jej serca. Razem walczą z tym, co spotkało Haddie, a dziewczyna poznaje, na czym polega prawdziwa miłość.

Gdy zaczęłam zapoznawać się z lekturą "Slow Burn. Kropla drąży skałę", pierwsza moja myśl była w stylu: "Oho, kolejny Grey". Zaraz na początku mamy dość szczegółowy opis aktu miłosnego. Jednak w całej treści książki, aż tak wielu scen erotycznych nie było, więc moje pierwsze wrażenie okazało się mylne. Ale pikantne sceny są jak najbardziej pasującym elementem w ukazanej historii. Historii miłości, która jak się wydawało jednej ze stron- nie miała możliwości się narodzić.
Tytuł książki jest bardzo trafiony. Wszyscy znamy przysłowie o kropli, która drąży skałę i tu pasuje ono idealnie. Bekcett walczy i dąży do tego, by złamać twarde z pozoru serce Haddie.
Z tej dwójki bohaterów zdecydowanie moim ulubieńcem stał się Becks- i wcale nie przez jego umiejętności łóżkowe, haha :P Jest to facet, który się nie poddaje, uparcie realizuje swoje zamiary, a przy tym potrafi zachować spokój i klasę. Z kolei Haddie dla mnie momentami była irytująca. Okej, była w żałobie, jej życiem rządziła obawa, a później wręcz strach. Ale to nie powód, by zachowywać się jak mała, rozkapryszona dziewczynka, która nie liczy się  z innymi osobami, której wydaje się, że lepiej wie, czego inni potrzebują. Dobrze jednak, że w końcu dorosła i dojrzała do uczucia, bo zasłużyła na tę miłość, a ten, który ją ofiarował, na odwzajemnienie uczucia.
Książka ta jest powieścią miłosną. Ale nie jest to płytka historia, love story pełne erotyzmu. Nie, powieść ta porusza ważne tematy, dylematy ludzkie. Ukazuje życie, takim, jakie jest, a nie przedstawia je jako słodką sielankę. Ale nawet w bólu i cierpieniu, a może nawet zwłaszcza wtedy, trzeba otwierać się na miłość.

Pierwszy raz miałam styczność z piórem K.Bromberg i przyznam, że piśmiennictwo tej autorki przypadło mi do gustu. Książka napisana jest lekkim językiem, przyjemnie się ją czyta i można się zrelaksować przy jej lekturze. Owszem, historia ukazana na kartach książki jest ciekawa, ale potrafiłam ją odłożyć, gdy w trakcie czytania ogarniał mnie sen. Niemniej, chętnie sięgałam po nią następnego wieczora, by dalej móc śledzić losy Haddie i Becketta.

Cena: 39,90 zł
Dostępność: Sensus

Czytaliście już jakąś książkę tej autorki?
A może akurat tę? 

6 komentarzy:

 1. Nie mam czasu na czytanie ostatnio :(

  OdpowiedzUsuń
 2. wiem jak to jest na nic nie mam czasu, bardzo rzadko coś czytam

  OdpowiedzUsuń
 3. kolejna do przeczytania :)
  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/09/czy-wiedzieliscie-ze-co-trzecia-polka.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam prędzej o tej książce..

  OdpowiedzUsuń
 5. दी गई जानकारी से करने के लिए धन्यवाद। बहुत उपयोगी और उपयोगी है। मैं यह कोशिश करेंगे। सफलता अपने ब्लॉग में हमेशा होता है :-)

  =========
  obat miom
  obat miom
  obat miom
  obat miom
  obat miom
  =========

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za komentarz :) Zostawienie go zachęca mnie do dalszej pracy oraz odwiedzenia Twojego bloga.