2/15/2018

Arganowy płyn micelarny (woda micelarna), Equilibra.

Cześć Kochani!
Kosmetyki do demakijażu idą u mnie jak przysłowiowa woda. Głównie stawiam w tej kwestii na płyny micelarne, nie przepadam natomiast za mleczkami. Miceli używam nie tylko do zmywania makijażu, ale też przemywam nimi twarz rankiem oraz odświeżam w ciągu dnia. Jednym z tego typu kosmetyków, który towarzyszył mojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej, jest woda micelarna/ arganowy płyn micelarny, Equilibra.

Opakowaniem produktu jest plastikowa, przeźroczysta butelka o pojemności 200ml.
Butelka zaopatrzona jest w pompkę, co jest dla mnie mile widzianym rozwiązaniem.
Na opakowaniu znajdziemy informacje dotyczące produktu.
Skład kosmetyku:
Woda jest przeźroczysta, wygląda jak ... woda (!) :D

Moja opinia:
Kosmetyk ma przyjemny, delikatny zapach, charakterystyczny dla produktów związanych z olejem arganowym (wysoko w składzie tej wody znajdziemy Sodium Arganamphoacetate- delikatną substancję myjącą pozyskiwaną z oleju arganowego). Aplikacja kosmetyku jest bardzo sprawna, dzięki pompce, działającej bez zarzutu i "rozsądnie" dozującej wodę.
Produkt bardzo dobrze odświeża skórę i skutecznie usuwa zanieczyszczenia, jakie nagromadziły się na buźce w ciągu nocy. Pozostawia skórę gładką, bez tłustego czy lepiącego filmu. Twarz po przemyciu tym płynem staje się bardzo przyjemna w dotyku. Woda bez zarzutów radzi sobie też z demakijażem, nie straszne jej matowe pomadki, czy mascary (nie wiem jak z wodoodpornymi, bo takich akurat nie używałam). Wystarczają dwie dozy płynu na wacik i oko/usta są oczyszczone. Jeśli chodzi o pełny makijaż oczu- cienie, eyeliner i tusz, to w tym wypadku trzeba zużyć trochę więcej produktu, powiedzmy ok. 2-3 wacików nasączonych płynem. Porównując do innych płynów micelarnych, jakie znam, woda ta jest standardowo wydajna.
Będąc dobrym produktem oczyszczającym, kosmetyk ów jest jednocześnie delikatny dla skóry. Nie spowodował podrażnień, ani też mnie nie uczulił.
Plusem jest oczywiście przyjazny skład płynu.
W moim subiektywnym rankingu płynów micelarnych , wodę tę mogę umieścić bardzo wysoko. W zasadzie nie mam nic do zarzucenia temu kosmetykowi, spełnia swoje zadanie bez zarzutów, do tego jest wydajny oraz ma dobry skład. Jeszcze nie raz zagości w mojej łazience.
Cena: ok. 15-18 zł
Dostępność: Equilibra Sklep, Stacjonarnie

Znacie tę wodę?
Macie swoich ulubieńców w dziedzinie demakijażu?
Czego aktualnie używacie?

5 komentarzy:

Dziękuję bardzo za komentarz :) Zostawienie go zachęca mnie do dalszej pracy oraz odwiedzenia Twojego bloga.