6/12/2013

Budzimy kreatywność- raz, dwa!

... nooo, może nie tak szybko, ale budzimy ;)
Pomoże nam w tym książka Dagmary Gmitrzak
"Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu"
Owa książka zawiera 200 stron, które zostały umieszczone w miękkiej oprawie.
Składa się z trzeh rozdziałów:
I- Kreatywność i tworzenie
II- Poznaj lepiej samego siebie
III- Etapy twórczości i sposoby rozbudzenie energii twórczej
Wyżej wymienione rozdziały zawierają podrozdziały, a w nich podrozdziały tych podrozdziałów :P
Przykładowo wybrane strony prezentują się następująco:
 
Książka ma wiele inspirujących cytatów, rad oraz ćwiczeń, jak np. to poniżej:
 
Książka ta nie jeste przeznaczona jedynie dla twórców- którym chwilowo brakuje natchnienia, bądź wygasa potencjał, jest ona DLA KAŻDEGO! Bo w każdym drzemie kreatywna dusza, którą wystarczy po prostu odpalić. Zastanawiasz się po co Ci kreatywność? A chciażby po to, żeby zaskoczyć szefa w pracy, czy własne dzieciaki podczas zabawy, no chyba że jesteś artystą, wtedy kreatywność idzie w parze z tym co robisz.
Pierwszy rodział książki przejawia się przede wszystkim jako czystko naukowy- zawiera wiele teori psychologicznych, istotnych z punktu widzenia na tematykę książki. Poznajemy czym charakteryzują się twórcze osoby, jak rozpoznać tę cechę u siebie. Mnie np. bardzo zaciekawiły strony poświęcone czakrom, gdyż pierwszy raz spotkałam się z tym pojęciem, które oznacza koncepcję ewolucji świadomości człowieka. Teoria zawarta w pierwszym rozdziale poświęcona jest także m.in. tematyce ego ludzkigo oraz pomaga nam odpowiedzieć na pytanie: "Jakie jest Twoje powołanie?"- skłania do refleksji, prawda? Rozdział pierwszy jest niejako teoretycznym wprowadzeniem do rozdziału II, w którym to już mamy bardziej praktyczne zapisy, gdyż możemy "zajrzeć wgłąb siebie"- oczywiście nie dosłownie ;) Możemy zbadać swój rodzaj inteligencji- dowiadujemy się czym cechują się poszczególne inteligencje oraz jaki zawód najbardziej pasuje do danego typu. Wraz z dwoma podstawowymi typami osobowości (introwertyk i ekstrawertyk) poznajemy funkcje psychiczne- percepcja, intuicja, myślenie, uczucia oraz odkrywamy jak je rozpoznać w komunikacji (jakich wyrażeń często używają dane typy), a także pasujące do danych typów zawody. W rozdziale drugim, odpowiadając na przedstawione przez autorkę pytania możemy zbadać, czy jesteśmy człowiekiem renesansu, czy drzemie w nas wszechstronna różnorodność. Ostatni, trzeci rozdział, to swego rodzaju poradnik, poświęcony procesowi twórczemu. Odnosi się już on bezpośrednio do potencjału twórczego- mówi co może go blokować i jak go wskrzesić/aktywować. Poszczególne rozdziały, w ciekawy sposób współgrają ze sobą- pierwszy poprzez zawartą w nim teorię wprowadza do drugiego, który to pozwalając na określenie siebie, umożliwia pełne wykorzystanie porad zawartych w rozdziale trzecim.

To tak, uwieżcie mi- po krótce omówiłam czego dotyczy niniejsza publikacja. Zawarte jest w niej tak wiele informacji, że nie sposób byłoby tu o wszytskim wspomnieć.
Książka napisana jest lekkim językiem, przejrzyście, dzięki czemu przyjemnie się ją czyta. Duża liczba podrozdzialików jest w tym przypadku jak najbardziej na plus, gdyż jasno zaznaczone jest o czym teraz konkretnie będziemy czytać.
Myślę, że warto aby każdy po nią sięgnął- czy to osoba, która pragnie wzmocnić, tudzież uruchomić swiją kreatywność, czy ta która pragnie zgłębić wiedzę psychologiczną na omawiany temat, czy też ta, którą zaciekawiłam ;))
Do nabycia-  Księgarania Sensus.
 

25 komentarzy:

 1. już gdzieś widziałam tą książkę. Nie kupuję książek raczej, zwłaszcza innych niż powieści, szkoda na razie pieniędzy,jakby było jak wypożyczyć to możliwe,że bym przeczytała :))

  OdpowiedzUsuń
 2. OCh,nie dla mnie takie książki. Zazwyczaj denerwuje się podczas ich czytania, że autorowi łatwo się mówi itpxD

  OdpowiedzUsuń
 3. to coś dla mnie, lubię takie książki

  OdpowiedzUsuń
 4. no coś Ty! Makijaż wyszedł Ci rewelacyjnie. Ukazały się Twoje zdolności również do takich rzeczy, mówię Ci! :D:*

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie poradniki niewątpliwie są interesujące, sama nieraz takie czytam, ale moim zdaniem to trochę takie lanie wody, nigdy mi nie pomagają, choć napisane są ciekawie ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. przydałby mi się taka książka ale nie mam czasu na czytanie

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapisałam na mojej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 8. dla osób, które rzeczywiście stoją w martwym punkcie życiowym ta książka może być dobrym motorem napędowym na pomysł na siebie :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyjątkowo ciekawa propozycja :) I faktycznie chyba dla każdego :) Nigdy nie czytałam tego typu książki, dzięki za podsunięcie ciekawego wątku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mnie zainteresowałaś tą książką:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam tą książkę i przyznam szczerze, że skłania do refleksji nad samą sobą jak cholera!
  Bardzo fajna publikacja :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O tak przydałoby się obudzić moją kreatywność ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja tam kreatywna nie jestem, więc może by mi się taka książka przydała ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. lubię czasem poczytać takie poradniki...
  chyba się na nią skuszę

  OdpowiedzUsuń
 15. Kochana, to na prawdę miłe, co piszesz, ale ja mam wrażenie, że przytyłam... na wadze też mam 3 kg więcej. :(:(:( W ogóle źle się czuję ze swoim ciałem, a nic mi się nie chce z nim robić...
  Dziękuję! :*

  OdpowiedzUsuń
 16. U mnie obrona będzie początek lipca lub połowa, bo promotor zachorował i miałam przez to zawirowania..a kiedy Twoja?;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Chętnie przeczytałabym tą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawa książka. Ciekawe czy pobudziłaby moją kreatywnośc jeszcze bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 19. A u Ciebie znów świetna książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. No nie wiem czemu ale mam niezbyt pozytywne nastawienie do tego typu poradników...

  OdpowiedzUsuń
 21. jestem straszna gapa:/usunęłam przypadkiem Twój ostatni komentarz:/

  OdpowiedzUsuń
 22. nie lubie ksiazek w stylu poradnikow za bardzo:)

  OdpowiedzUsuń
 23. gdzie Ty takie książki znajdujesz? :) wszystkie chciałabym przeczytać. ciekawe czy pomagają :)

  www.mojezycie-przedslubem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za komentarz :) Zostawienie go zachęca mnie do dalszej pracy oraz odwiedzenia Twojego bloga.