4/27/2022

"Superumysł. Myśl klarownie i skutecznie każdego dnia." Paulina Mechło, Olga Geppert.

Dzień dobry Kochani,

Dziś przedstawiam Wam książkę, która prezentuje nie tylko treści merytoryczne, ale przede wszystkim jest zbiorem wielopłaszczyznowych ćwiczeń, mających na celu poprawę klarowności i skuteczności myślenia.


"Superumysł. Myśl klarownie i skutecznie każdego dnia". 

Paulina Mechło i Olga Geppert

Publikacja ta dedykowana jest przede wszystkim osobom mającym trudności z zebraniem myśli, problemy ze skupieniem uwagi i zapamiętywaniem. Często mogą one być nasilone do tego stopnia, że określa się je mianem mgły umysłowej. Pojęcie to nie jest do końca zdefiniowane, ale towarzyszą mu często zjawiska takie jak: ciągle zmęczenie i brak sił, problemu z koncentracją i myśleniem, zapomniane. Mgła umysłowa bywa wynikiem licznych chorób i zaburzeń (występuje też m.in. u osób, które przeszły covid19), ale też dotyczy zmęczonych i przepracowanych jednostek. 

Książka ta ma za zadanie przywrócić klarowność myślenia. Ćwiczenia w niej zawarte są wszechstronnie dopracowanym narzędziem do pracy na możliwościami umysłowymi.

Praktyczna części książki podzielona jest na 31 dni. Każdy ma podobny układ treści.

Na początek każdego dnia, za pomocą przygotowanych diagramów, czytelnik ocenia różne aspekty pozwalające określić szeroko rozumiane samopoczucie. 

Następnie mamy tabelkę do uzupełnienia zadaniami do wykonania.

Dalej wpleciona jest teoria związana z klarownym myśleniem, zjawiskami z nim związanymi oraz czynnikami wpływającymi na jego skuteczność.

Najwięcej miejsca poświęcono na pakiet ćwiczeń. Jest to szeroko rozbudowana porcja zadań dotyczących różnych dziedzin- zarówno z obszarów matematycznych, jak i polegające na wypisaniu np. nazw znanych kosmetyków wraz z ich cenami lub słów na daną literę. Ćwiczenia, ze względu na swoją różnorodność, pobudzają do pracy obie półkule mózgu. Niektóre są bardzo proste, inne potrzebują większego skupienia. Trudniejsze zadania mają przypisane odpowiedzi na końcu książki. 


Na końcu każdego dnia jest miejsce na podsumowanie zamierzonego planu (tabela na początku) oraz wyciągnięcie wniosków.

Publikacja ta jest bogatym źródłem wiedzy merytorycznej dotyczącej klarowności myślenia. Poruszone zostały różne tematy z tym związane, więc dawka wiedzy jest ogromna. Ćwiczenia dla superumysłu dopracowane są w każdym calu.

Osobiście uważam, że zadania, które mamy wykonać są bardzo ciekawe, inspirujące i wciągające. Wymagają skupienia, ale nie są męczące, wręcz powiedziałabym, że fajnie relaksują. Dzięki swojej wszechstronności nie są w stanie zanudzić. Polecam!

https://sensus.pl/ksiazki/superumysl-mysl-klarownie-i-skutecznie-kazdego-dnia-paulina-mechlo-olga-geppert,jakzam.htm#format/d

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za komentarz :) Zostawienie go zachęca mnie do dalszej pracy oraz odwiedzenia Twojego bloga.